satelita 1

Smartfony z Androidem będą miały łączność satelitarną

Inżynier Google Hiroshi Lockheimer powiedział, że firma pracuje nad dodaniem obsługi komunikacji satelitarnej do Androida. Z nowości będą mogli korzystać posiadacze urządzeń z Android 14.

Lockheimer pisze , że w 2008 roku dużym wyzwaniem było jednoczesne korzystania z komunikacji komórkowej w sieci 3G+ i internetu w sieci Wi-Fi. . Teraz nie wydaje się to być czymś niezwykłym, ponadto istniejące technologie pozwalają łączyć komunikację komórkową z Wi-Fi (na przykład w przypadku połączeń z wysokiej jakości transmisją głosu przez połączenie szerokopasmowe).

Smartfony z Androidem będą miały łączność satelitarną recenzje, poradniki, gry-i-aplikacje, box, ciekawostki Google, Android  Inżynier Google Hiroshi Lockheimer powiedział, że firma pracuje nad dodaniem obsługi komunikacji satelitarnej do Androida. Z nowości będą mogli korzystać posiadacze urządzeń z Android 14. satelita

Obsługa łączności satelitarnej przez smartfony pozwoli na wykonywanie połączeń i korzystanie z mobilnego Internetu nawet w przypadku braku łączności komórkowej. Wieże operatorów komórkowych mogą zostać uszkodzone z tego czy innego powodu (na przykład z powodu awarii elektrowni), ale satelity lecące na orbicie Ziemi nadal będą działać (chociaż w dużym stopniu polegają również na sprzęcie naziemnym). Dzięki satelitom połączenia i internet staną się dostępne nawet tam, gdzie nie była prowadzona komunikacja komórkowa – na przykład w rejonach planety o ekstremalnych warunkach pogodowych.

Premiera Android 14 nastąpi w drugiej połowie 2023 roku. W tym samym czasie prawdopodobnie zaczną pojawiać się pierwsze smartfony z Androidem obsługujące komunikację satelitarną.

Oceń
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top